top of page

1.4.2016 končí Národní park České Švýcarsko! Bude nemilosrdně zlikvidován těžkou technikou

"Do teď se příroda mstila nám, teď se pomstíme my jí." Takto radikálně se rozhodla situaci řešit skupina několika severočeských starostů, jejichž obce jsou téměř každoročně sužovány sesuvy půdy, pády piskovcových skal a jarními povodněmi. S nápadem přišel již kdysi jeden z bývalých starostů obce Hřensko. Zde příroda napáchala největší škody.

První interaktivní noviny Českého Švýcarska se o plánované demolici hřenských skal dozvěděly jako první a tak samozřejmě zjišťovaly co je na tom pravdy.

"Ano. už jsme se rozhodli. Dnes najíždí těžká technika a pískovcové skály v národním parku budou během následujícího období rozebrány a rozdrceny na písek. Musíme to udělat rázně a rychle. Z tisíců tun tohoto materiálu ze skal, jež jsou sice světovým unikátem, ale pořád nám padají na hlavu, se postaví garáže pro místní, obchodní centrum stánkařů a zbytek se nasype do Labe. Jo.A 100 tun bude určeno na prodej jako suvenýry v malých látkových pytlíčcích, které se nám okamžitě nabídli dodat naši vietnamští stánkaři, kteří teď bohužel nebudou moci prodávat. Přidali se k nám i Jetřichovice, Doubice a další obce. Skály tak zmizí rychle navždy. A bude klid. Navíc nám sem přestanou courat lidi."

"Tím ovšem dojde k demolici nádherného Národního parku!!!" Děsíme se. Plánujete zničit i Pravčickou bránu?" "Ano. Nebudeme čekat až to někomu spadne na hlavu." Sami jsme zvědaví zda likvidace parku opravdu vypukne, ale vzhledem k tomu, že v dáli už slyšíme nějaké hučení (asi demoličních strojů), tak to vypadá, že Národní park České Švýcarsko se stane definitivně historií.

Pokud chcete krásy parku ještě vidět na vlastní oči neváhejte a přijeďte si ho naposledy užít.

:-))) Jestli jste se lekli jako my, že už nikdy nevylezete na nádherné pískovcové skály a že si je budete ve Hřensku kupovat v pytlíčku, uklidníme Vás. Je přeci apríl. Ale že si taky najednou té nádhery více ceníte?

Doporučujeme
Mohlo by Vás zajímat
Vyberte klíčové slovo
No tags yet.
Archiv
Pojďte k nám na sociální sítě
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page