top of page

Rozhledna Děčínský Sněžník

 

Jen pár kilometrů od Děčína v panenské krajině Labských pískovců se nachází nejvyšší stolová hora u nás - Děčínský Sněžník /nadmořská výška 723m/ a na jejím vrcholu stejnojmená 33 m vysoká kamenná rozhledna z roku 1864, jedna z nejstarších na území ČR. Původně šlo o velkoryse pojatou trigonometrickou věž 1. řádu, kterou pro potřeby rakouských, saských a pruských zeměměřičů nechal svým nákladem zbudovat majitel panství hrabě František Antonín Thun, od samého počátku však slouží i turistickému ruchu. Při rozhledně se nachází občerstvení, horská chata a malé jezírko.

Po vystoupání 153 schodů na 33 metrů vysokou kamennou rozhlednu se vám naskytne jeden z nejkrásnějších výhledů v Čechách. Spatřit lze odsud Labské pískovce, Českosaské Švýcarsko,Tiské stěny, České středohoří s Milešovkou, Lužické hory, hřebeny Krušných hor či údolí Labe s četnými stolovými horami v Německu. Za perfektní viditelnosti lze dohlédnout přes Ještěd dokonce až k Jizerským horám.

Nejkratší cesta na vrchol vede z křižovatky před obcí Sněžník, odkud jsou to necelé 2 km vydatného stoupání po červené turistické značce. Auto můžete nechat přímo tady na placeném parkovišti u hotelu Hřebenová bouda, a nebo zaparkovat asi o kilometr dál v obci Sněžník. Červená turistická značka nejprve vede po pohodlné asfaltce. Přibližně po 700 metrech však odbočí vpravo do březového lesa a povede vás po nádherné kamenité stezce lemované balvany až na vrchol. Jakmile vystoupáte na Sněžník, naskytne se vám nádherný pohled z okrajů pískovcových skal, po kterých po cca 150 metrech dojdete až k rozhledně. Nazpátek se rozhodně nevydávejte po stejné cestě jako jste přišli, ale naopak jděte po asfaltce vedoucí od rozhledny. Cesta je nejen pohodlnější, ale hlavně vás zavede na další nádherná místa Děčínského Sněžníku v okolí Drážďanské vyhlídky. Zde se vám otevře působivý pohled do hlubokých lesů pod Sněžníkem a zároveň na stolové hory Saského Švýcarska. Pokud se od vyhlídky vydáte vpravo po vyšlapané pěšince, můžete obdivovat nádhernou panenskou přírodu, která většině návštěvníků rozhledny zůstane utajena. K rozhledně lze vyjet i po cyklistické stezce, avšak připravte se na namáhavé stoupání se závěrečným výšvihem k Drážďanské vyhlídce.

RozhlednaDečínskýSněžník.jpg

RozhlednaDečínskýSněžník.jpg

RozhlednaDečínskýSněžník.jpg

RozhlednaDečínskýSněžník.jpg

RozhlednaDečínskýSněžník.jpg

RozhlednaDečínskýSněžník.jpg

PROVOZNÍ DOBA:

 

duben - říjen :

 pondělí - pátek od 10.00 do 17.00 hod.

soboty, neděle, svátky od 9.00 do 17.00 hod.

listopad - březen:

 s ohledem na klimatické podmínky:

pondělí - pátek od 11.00 do 17.00 hod.

soboty, neděle, svátky od 10.00 do 17.00 hod

 

 

 

CENA:

 

Dospělí a důchodci / 20,- Kč

Děti 6-15let / 5,- Kč

 

PŘÍSTUPNOST:

Autem se dostanete 1,5 km pod rozhlednu ( buď směrem od Děčína nebo od Jílového U Děčína),  kde naleznete placené parkoviště. Dále je možný pouze pěší výstup po zpevněné cestě až na vrchol hory, kde se můžete  občerstvit v restauraci či bufetu.

 

 

TEL:

+ 420 412 531 164

 

EMAIL: info(@) zoodecin.cz

 

 

ADRESA:

 

 

GPS: N 50°47'40.80" E 14°06'42.90"

bottom of page