top of page

Tady se Vám bude líbit 

reklama

Vaše služba

Památky a hrady

v Českosaském Švýcarsku

Poznávejte s námi památky a hrady v ČeskoSaském Švýcarsku a okolí..  
 

Máte tip na výlet nebo zajímavost, ktré by se do této kategorie hodila?

V Českém Švýcarsku
Vám bude dobře.

Kaple Nejsvětější Trojice

Mikulášovice

Pokud půjdeme silnicí z Brtníků do Mikulášovic, kde smrkový les je chvílemi vystřídán bučinami, mineme rozcestí na Velký Šenov. Po chvilce se ocitneme na kraji lesa a před námi je pozoruhodný obraz. Protáhlé údolí Mikulášovického potoka je uzavřeno na obzoru mohutným návrším, korunovaným Tanečnicí. Věž mikulášovického kostela naznačuje střed obce. Celý nejbližší prostor před námi nese starobylý název U Pěti lip. Vlevo u cesty vidíme menší kamennou stavbu neobvyklého půdorysu. Je to kaple sv. Trojice. Zde se setkáme opět se jménem stavitele Hanse Jacoba Wähnera, který trojbokou kapli navrhl a vystavěl.

St. Johanniskirche

Bad Schandau

Evangelický Kostel Sv. Jana s osmibokou věží. Velmi cenný je dvoupatrový renesanční oltář z pískovce, který nejprve stál v letech 1760–1902 v Kostele Sv. Anny v Drážďanech.

Zámek Weesenstein

Müglitztal

Do Německa nemají čeští občané moc daleko a jestliže vás zajímají historické památky, nadchnou vás i německé skvosty. Mezi parádní kousky historických objektů v Německu patří zámek Weesenstein. Pokud se na něho podíváte, může vám trošku připomenout náš Český Krumlov. Zámek má za sebou bohatou historii, kterou doprovázelo mnoho přestaveb a architektonických úprav.

Skalní most Bastei

Kurort Rathen

Mezi nejznámější turistické atrakce patří zcela určitě vyhlídkový skalní most Bastei, který jednou z největších dominant a symbolů Saského Švýcarska.

Pevnost Königstein

Königstein

Pevnost Königstein – jedna z největších horských pevností v Evropě – leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein nad stejnojmennou obcí na levém břehu Labe v okrese Saské Švýcarsko.

Na náhorní plošině, která se nachází 240 metrů nad hladinou Labe, je zpřístupněn od roku 1955 vojenský historický skanzen o rozloze 9,5 hektarů. Uprostřed opevnění se nachází studna – nejhlubší v Sasku a druhá nejhlubší v Evropě.

1/1

Please reload

bottom of page