top of page

Výlety

v Saském Švýcarsku

Neumíte německy, ale lákají Vás výlety v německé části národního parku? Pak jste tu dobře ,-) 
 
Poznávejte s námi i krásné a zajímavé lokality Saska. Objevte pohádkové skály, voňavé lesy, kochejte se ze skalních výhledů. Vezměte s sebou kolo, koloběžku a nebo jen dobré boty. V Saském Švýcarsku Vám bude dobře.
V Saském Švýcarsku
Vám bude dobře.

Máte tip na výlet nebo zajímavost, ktré by se do této kategorie hodila?

Bad Schandau

Mezi nejznámější turistické atrakce patří zcela určitě vyhlídkový skalní most Bastei, který jednou z největších dominant a symbolů Saského Švýcarska. Původní název Bastei je připomínkou na obranný soubor strmých skal kolem skalního hradu Neurathen. Skály na Bastei vznikly díky vodní erozi během miliónů let a ční až ve 305 metrech nadmořské výšky. 

Bad Schandau

Jde o největší jeskyni Českosaského Švýcarska (11 m vysoká, 17 m široká a 24 m dlouhá), někdy je označována též jako skalní brána. Zatímco na severní straně je v úrovni terénu, její jižní konec je vysoko ve skalním útesu a tvoří vyhlídkovou terasu. Jméno nepřipomíná hrad (i když podle jedné z pověstí si tu ukradený dobytek schovávali i loupežníci sídlící na hradě), ale k době třicetileté války, kdy zde ukrývali dobytek (a často i sebe) obyvatelé Lichtenhainu. Jeskyně byla v době romantismu inspirací pro mnoho umělců.

Sebnitz

Skalní plošina (437 m n. m.) jižně od Hinterhermsdorfu. Zatímco od severovýchodu přístupná takřka po rovině, k jihu spadá strmými vysokými pískovcovými skalami. Plošina zpřístupněna roku 1836 revírníkem Voigtem. Jméno připomíná saského krále Fridricha Augusta II., který si místo oblíbil.

Křinická soutěska (Kirnitzschklamm)

k.ú. Doubice, Jetřichovice u Děčína, Vysoká Lípa, Hinterhermsdorf

Úzká a divoká soutěska říčky Křinice v pískovcových skalách mezi Niedermühle a bývalými Zadními Jetřichovicemi, dlouhá cca 6 km, tvoří  od roku 1451 zemskou hranici Čech a Saska. Soutěska přístupná pouze po saské straně, a to ještě velmi obtížně (stezka, vybudovaná roku 1813, vede místy vysoko ve skalách nad říčkou). Česká strana součástí I. zóny národního parku, saská již od roku 1961 přírodní rezervací. Ve střední části soutěsky přehradní nádrž Obere Schleuse (Horní splav), nad jeho hrází vyhlídková skála Hermannseck.

Grosser Zschirnstein (Velký Zschirnstein)

Reinhardtsdorf-Schöna

Zalesněná pískovcová hora mezi údolím Krippenbachu a Labem (562 m n. m.) je nejvyšším vrcholem celé oblasti Saského Švýcarska; okolní krajinu převyšuje až o 160 m. Vrch s převážně břízami porostlou náhorní plošinou protaženou ve směru sever – jih má téměř charakter stolové hory, pouze na severovýchodě není ohraničen skalními stěnami.

1/1

Please reload

Tady se Vám bude líbit 

reklama

Vaše služba

Kompletní výpis výletů

v sekci Výlety a Turistika

Křinická soutěska (Kirnitzschklamm)

Grosser Zschirnstein (Velký Zschirnstein)

Pffafenstein (Kněžský kámen)

Neumannův mlýn

Rozhledna Weifberg

Hora Lilienstein

Amselsee (Kosí jezero)

Kleiner Winterberg

Please reload

Národní park
Českosaské Švýcarko
miluje
každý.

◄ SPONZOR SEKCE  A► 

      VÝLETY V SASKU

         (970 x 300px) 

bottom of page