top of page

reklama

  • Wix Facebook page

Přidejte si naši Facebookovou stránku do vaši oblíbených stránek a budete od nás dostávat tipy kam na víkend.

Podívejte se na krásy Českého švýcarska ve fotografiích

reklama

Vítejte v pohádkovém regionu

severních čech

Nemusíte jet přes půl Evropy, aby jste objevili místo stvořené pro Vaši dovolenou. U nás doma, přitom tak blízko, taková místa jsou. Poznejte hezké prostředí nedotčené přírody skalních měst, soutěsek, rozhleden a stolových hor, jež se rozprostírá při hranici s Německem.

Toulkami zdejší krajinou se můžete pokochat krásou "Pravčické brány", největší přírodního skalního mostu v Evropě a řadou nádherných skalních vyhlídek v okolí, tyčících se vysoko nad korunami stromů, jako i unikátní plavbu na lodičkách v kaňonu říčky Kamenice.

Prašná brána, České Švýcarsko
České Švýcarsko

Zdejší kraj je unikátní svou florou i faunou a samotný pobyt bude blahodárný pro Vaše zdraví. Díky velmi čisté přírodě zde roste velké množství vzácných rostlin. Nevědomky minete ojedinělé druhy mechů, které jsou velmi náchylné vůči jakémukoli znečištění. 

Na mnoha místech vyvěrají na povrch prameny křišťálově čisté vody jež je uložena v obrovských podzemních jezerech, které jsou pokládány za největší podzemní zdroje vody v České republice. Díky termickým stoupavým proudům kolem stolových hor a Pravčické brány se zde mísí proudy vzduchu až od Severního moře, pro jejichž blahodárné účinky bývají tato místa nazývána"Větrné lázně".

České Švýcarsko

Celá malebná krajina je doladěna útulnými z větší částí rodinnými penzióny a hotely. Rádi Vám zajistíme ubytování či jinou aktivitu. Vše je velmi snadné, stačí si vybrat z naší široké nabídky nebo nám zavolejte na naši rezervační linku. Při toulkách krajem navštivte naše informační centra pro další informace nebo si zde můžete zakoupit mapy, pohledy a dárkové předměty. Naši kolegové Vás srdečně přivítají a přispějí k Vaší plné spokojenosti. Jsme přátelští, ochotni Vám poradit.

 

 

text je převzatý z portálu http://www.ceskosaske-svycarsko.cz/

České Švýcarsko

Podívejte se na krásy Českého švýcarska ve videu

Mariina_vyhlidka

Mariina_vyhlidka

Jetřichovice

mapa regionu

mapa regionu

Schrammsteine

Schrammsteine

Pravčická_brána

Pravčická_brána

soutěska

soutěska

Pravčická_brána

Pravčická_brána

Hřensko

Hřensko

České Švýcarsko

České Švýcarsko

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka

Národní park České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko

bottom of page