top of page

Zimní výlety

v Českosaském Švýcarsku

Výlety o kterých si myslíme, že by se Vám mohly líbit i v zimě.
Přestože České Švýcarsko je více známé jako lokalita pro dobu kdy nás hřeje letní sluníčko, na této stránce najdete výlety, které jsou vhodné i v době zimních měsíců. Poznávejte tedy s námi jednu z nejkrásnějších lokalit Čech i v zimě. Objevte pohádkové skály, tiché lesy, kochejte se ze skalních výhledů. Vezměte s sebou běžky, sněžnice nebo jen dobré boty. V Českém Švýcarsku Vám bude dobře i v zimě.
V Českém Švýcarsku
Vám bude dobře.

Máte tip na výlet nebo zajímavost, ktré by se do této kategorie hodila?

Kleiner Winterberg

Bad Schandau

 

Čedičový vrch (501 m n. m.), obklopený strmými pískovcovými skalami. Trojúhelníková skalní plošina je na západě spojena se skalní oblastí Affensteine a na jihu s horou Grosser Winterberg.

Jeskyně víl

Kyjov

Jeskyně víl je pískovcový skalní převis s podzemními prostory, kde každoročně v zimě vzniká unikátní ledová výzdoba. Ze stropu a ze dna jeskyně vyrůstají ledové rampouchy různých velikostí, forem a tvarů. 

Brtnické ledopády

Vlčí hora

 

Ledopády se vytvářejí pouze na konci chladných zim se sněhovou pokrývkou - únor, březen.

Tiské stěny

Tisá

Na západním okraji pískovcové tabule, na území CHKO Labské pískovce, leží malebné skalní město o výměře 99,56 ha pojmenované podle obce Tisá. Severně nad touto obcí se zvedá mohutná až 70 metrů vysoká hradba stěn, obrácených k jihu do otevřené krajiny s výhledem na České středohoří. V nejvyšším bodě dosahují Tiské stěny nadmořské výšky 613 metrů a v délce necelého kilometru na východ končí u restaurace Turistická chata. Za hradbou stěn se nachází labyrint skalních věží a jehel s voštinami, skalními okny a bránami. Celá oblast, rozlámaná sytémem navzájem kolmých puklin, vytváří hustou síť úzkých soutěsek a roklí se širšími prostranstvími, připomínající scenérie malého městečka s ulicemi a náměstíčky.

Rozhledna Dymník

Rumburk

Cihlová rozhledna je vysoká 15 m a její vrchol na který se dostaneme po 82 schodech je zakončen prosklenou vyhlídkovou terasou s možností otevření oken (do roku 1995 nebylo možné). Byla postavena už v roce 1896 za peníze městského radního Augusta Wenschuha.

1/1

Please reload

Tady se Vám bude líbit 

pozice pro Vaši reklamu

reklama

ZÁBAVA

pozice pro Vaši reklamu

RESTAURACE

RELAXACE

pozice pro Vaši reklamu

UBYTOVÁNÍ

pozice pro Vaši reklamu

◄ SPONZOR SEKCE  A► 

              

         (970 x 300px) 

 

Tato REKLAMNÍ PLOCHA se zobrazuje cíleně v této kategorii

prodej: na čas

pro kolik partnerů: max 2 

info na tel: 724 443 715

◄ SPONZOR SEKCE  A► 

             

         (970 x 300px) 

 

Tato REKLAMNÍ PLOCHA se zobrazuje cíleně v této kategorii

prodej: na čas

pro kolik partnerů: max 2 

info na tel: 724 443 715

bottom of page