top of page

Zajímavosti

v Českosaském Švýcarsku

V Českém Švýcarsku
Vám bude dobře.

Máte tip na výlet nebo zajímavost, ktré by se do této kategorie hodila?

Největší sbírka dřevěných soch v ČR

Doubice

Největší počet dřevěných soch vyřezaných různými autory na jednom místě

 

Karel a Andrea Rezkovi vystavuje v areálu Penzionu Stará Hospoda 316 dřevěných soch od čtrnácti různých autorů. Sochy představují nejčastěji pohádkové postavy, bájné bytosti a zvířata, kromě toho ale např. i motocykly a jiné neživé předměty a dotvářejí podobu areálu penzionu s hřišti, jezírky, posezením či kamenným bludištěm. Část soch je umístěna i v interiéru penzionu. Z celkového počtu je 57 soch malých do 50 cm, naproti tomu nejvyšší sochy dosahují výšky až 4 m. Rekord byl oficiálně zaevidován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov dne 16. září 2012 u příležitosti 3. Doubického křivořezání.

Saurierpark Kleinwelka

Kleinwelka (Bautzen) - Sasko

Dokážete si představit, jak naše země vypadala před stamiliony let? Vdobě,kdy ještě žádný z kontinentů nevypadal tak, jak jej dnes známe?

Tenkrát dinosauři ovládali zemi, moře i vzduch. V Parku praještěrů nechají plastiky o životní velikosti tuto dobu oživnout.

Waldhusche

Hinterhermsdorf

Waldhusche Hinterhermsdorf je areál o rozloze 66 ha s řadou naučných stezek, založený Správou národního parku Saské Švýcarsko. Hravým způsobem se zde dozvíte spoustu zajímavostí o přírodních procesech v lese nebo o lesním hospodářství. Největší atrakcí je mimo jiné lesní hřiště (Waldspielplatz), labyrint, podzemní kořenová stezka (Wurzelweg), chodbička kůrovce (Borkenkäfergang), pavoučí síť k lezení (Spinnennetz) a skluzavka liščí norou (Fuchsbaurutsche).

Motýlí dům - Schmetterlingshaus

Jonsdorf - Sasko

Odpočinek, zážitek, poučení
V německém Sasku byla v únoru 2004 otevřena pod heslem“ téměř v tropech“ fascinující zoologická a botanická zvláštnost, Motýlí dům a dům plazů.

Kozí farma Žofín

Horní Podluží

Je rodinná farma, zabývající se chovem koz, výrobou kozích sýrů a poskytováním ubytování na farmě. Naším cílem je obohatit sortiment mléčných výrobků na našem trhu o zdravé produkty, kterými kozí výrobky určitě jsou.

1/1

Please reload

Tady se Vám bude líbit 

reklama

Vaše služba

bottom of page