top of page

Indiánská vesnice Rosehill

Růžová

 

Indiánská vesnička Rosehill se nachází v malebné krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku.

O život původních obyvatel  Severní Ameriky se zajímáme již 20 let, náš zájem je zaměřen především na tzv. prérijní indiány (kmeny Sioux, Šajeni,   Arapahové, Černonožci a další). Z odborné literatury studujeme nejen materiální kulturu těchto kmenů, ale i jejich písně, tance, zvyky a náboženství. Podle originálů indiánských předmětů z muzeí vyrábíme původními technologiemi repliky. Život těchto indiáských kmenů, jak vypadal zhruba před 150 lety, se snažíme každé léto již od roku 1999 přiblížit v naší indiánské vesničce návštěvníkům. 
Indiánská vesnička je v provozu vždy od května do konce srpna, během letních prázdnin máme otevřeno denně od 10:00 do 17:00.
V tomto muzeu pod širým nebem uvidíte osadu prérijních indiánů - stylově vybavené interiéry indiánských stanů týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů. Vesničkou vás provedou dobově oblečení průvodci, dozvíte se mnoho zajímavého o životě severoamerických indiánů. Můžete si zastřílet z luku, hodit kopím a tomahawkem, vyrobit jednoduchý indiánský předmět, zabubnovat na buben nebo vyzkoušet rozdělat oheň křesáním. Děti si mohou zahrát indiánské hry. Zdroj: http://www.rosehill.cz/

 

 

 

 

 

 

 

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

Rosehill.JPG

PROVOZNÍ DOBA:

Pořádáme indiánské show během letních prázdnin v naší vesničce v Růžové u Děčína pravidelně každou prázdninovou sobotu od 14:00

CENA:

 

Dospělí                  100 Kč

Děti (3-15 let)        60 Kč

Délka programu cca 2 hodiny

PŘÍSTUPNOST:

Najdete nás hned za obcí Růžová u Děčína směrem na Janov, Hřensko.

Popis cesty autem: Z Děčína směrem na Českou Kamenici (Liberec), ale v Ludvíkovicích hned na začátku odbočíte doleva na Kámen, Jetřichovice. Z Kamene projedete obcí Bynovec směrem na Růžovou, v Růžové se dáte doleva na Janov a Hřensko. Hned za obcí Růžová uvidíte po pravé straně u silnice indiánskou vesnici. Parkuje se přímo v areálu.

Popis cesty MHD: z Děčína busem (linka č. 423 Děčín - Janov), zastávka  "Janov Na Hájenkách".

Indiánská vesnička leží u zelené turistické trasy, která vede z Hájenek do soutěsek řeky Kamenice (2 km - plavba na lodičkách), a dále pokračuje na Meznou a Mezní Louku. Návštěvu vesničky je tedy možné spojit i s pěším výletem do Národního parku České Švýcarsko. 

 

 

TEL: 737 517 269

 

EMAIL:

indianmuzeum@centrum.cz

 

 

 

 

ADRESA:

 

GPS: 50.8421600N, 14.2937847E

 

 

 

Zážitky léto > Výlety a turistika > Indiánská vesnička Rosehill

bottom of page