top of page

Kleinstein

Hinterhermsdorf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výrazný pískovcový rozeklanný skalní útvar v Zadním Saském Švýcarsku (součást národního parku Saské Švýcarsko), nad pravým břehem Saupsdorferbachu. Jižní stěny spadající do údolí svislé – četné horolezecké terény. Při úpatí několik výrazných převisů. Pohotovostní lékárnička.Vrcholová část rozdělena do tří skalních bloků. V jižním bloku monumentální dvojitá skalní brána, působící vzhledem k faktu, že je hned za ní skalní stěna, dojmem jeskyně (přístup upraven dřevěným schodištěm z vnitřní strany, v bráně lavička, slouží jako vyhlídka).Na severním skalním bloku vyhlídka (zábradlí) s pěkným výhledem na protější hřeben Pohlshorn, do údolí Křinice a na skalní oblasti v centrální části Zadního Saského Švýcarska. Jako vyhlídka upraveno i teeno středního skalního bloku, ale témě bez výhledu.Zatímco od severu se dá na skálu dostat v podstatě po rovině, od jihu z údolí je výstup skalními spárami opatřen řadou dřevěných i kovových (v menší míře kamenných) schůdků a můstků.

 

 

 

Zdroj:

http://www.mistopis.eu/evropa/nemecko/sasko/Saske_Svycarsko/Kleinstein.htm

PROVOZNÍ DOBA:
 

Nonstop

 

 

 

 

 

CENA:

 

Zdarma

PŘÍSTUPNOST:

Z Česka se dá ke skalním útvarům dostat od Mikulášovic,přes Zlodějsou cestu a pohraniční Wachberg,odkdu sestoupíme do Saupsdorfu.Tahle trasa v jednom směru je dlouhá cca 15km.Samozřejmně se dají volit zajímavé varianty okruhů.Okolí je protkáno husto sítí tur.tras a místního značení.

Zmiňovaný hřeben, přístupný od Saupsdorfu,na němž se nachází zajímavé skalní útvary, je zakončen skalní věží,opatřenou vyhlídkou a zábradlím.Odtud pak trasa po žebřících, klesá do dolního skalního města a do údolí Křinice.

Z vyhlídky vydíme téměř celou středovou oblast Saského Švýcarska.

Nedaleko odtud(2km) stojí zbytky skalního hradu Arnstein

 

 

TEL
EMAIL:

 

 

 

 

 

ADRESA:

Hinterhermsdorf, Sebnitz

 
 

 

GPS:

50.9291675N, 14.3086569E

 

 

 

bottom of page