top of page

Amselsee - Kosí jezero

Niederrethen

 

Vzniklo postavením přehrady na Zeleném potoku a sloužilo k výrobě ledu a následně k chovu ryb. Jezero bylo už v šedesátých letech 20. století zpřístupněno pro turisty a vy si můžete i dnes dopřávat romantické plavby po jezeře na lodičkách. Jedno obeplutí trvá asi dvacet minut. Plavby si můžete dopřávat od dubna do října. Po hladině jezera Amselsee se můžete přemisťovat veslicí nebo šlapadlem. Během letních měsíců je možné si dopřát i večerní projížďku. V případě, že se stane vaším favoritem kánoe, počítejte s půl hodinou na Amselsee, kde poznáte značnou část skalního masívu Niederrathen. Budete se dívat na skály pojmenované podle toho, co připomínají – na Lokomotivu, Beránka, Včelí úl, Čapí hnízdo, Velkou husu, Strážce dolu, Mnicha nebo Velký oblázek. Během zimy se na jezeře bruslí.

Jakmile opustíte jezero, zkuste ještě trochu prozkoumat Kurort Rathen. Mají tady Terasu zvuků, kde si pod širým nebem prožijete super hudební zážitek ve více dimensionálním stereozvuku. Na náměstí lázeňského městečka najdete vedle Zvukové terasy „Svítící kašnu“. V provozu je od Velikonoc do konce října, každý den od 21 do 22 hodin. Představí se vám souhra vody, hudby a barevného světla v panoramatu Saského Švýcarska. Uprostřed kašny jsou umístěny reproduktory a ozvou se hudební skladby Echo, Řeka a Hory. Následně se budou v kruhově seřazených světelných bodech pohybovat barevně osvětlené fontánky na rytmus hudby. Neskutečný zážitek a krása! Osvětlený a ozvučený vodotrysk si můžete však dopřávat jenom jednu hodinu, takže ji nepropásněte! Jinak je v okolí možnost se vypravit po mnoha značených cyklistických a turistických stezek. Vykonávat můžete i horolezecké výstupy.

 

 

 

 

Zdroj info:

http://badschandau.cz/kosi-jezero-amselsee/

 

Zdroj foto:

http://badschandau.cz/kosi-jezero-amselsee/

 

CENA:

 

Lodička max 4 os. 3 Euro

Šlapadlo 5 Euro

 

 

PROVOZNÍ DOBA:

Po-Pá 11-15 H

So a Ne 10-15 H

 

 

 

 

 

PŘÍSTUPNOST:

 

Amselsee najdete na cestě k Bastei, jde o cca deset až patnáct minut od středu obce Niederrathen, části Kurort Rathen. Půjdete asi 400 m za kasu Skalního divadla a spatříte jezero dlouhé 500 m.  

 

 

 

ADRESA:
 

 

 

GPS: 50.9639311N, 14.0796008E

 

TEL: 
EMAIL:

 

 

amselsee2.jpg

amselsee2.jpg

amselsee1.jpg

amselsee1.jpg

amselsee3.jpg

amselsee3.jpg

bottom of page