top of page

Lesní divadlo Mlýny

Kytlice - Mlýny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lesní divadlo v Mlýnech patří historicky mezi nejvýznamnější přírodní divadla v Čechách. Tato unikátní divadla vznikala především v první polovině 20. století , a to v oblastech se zajímavým členitým terénem. A právě příhraniční krajina severních Čech a jižního Německa s bizarními pískovcovými masivy byla pro stavbu těchto divadel přímo ideální. Divadla v přírodním prostředí se stala ve své době nedílnou součástí kulturního života. Byla nesmírně populární a návštěvnost představení byla na dnešní poměry neuvěřitelně vysoká. Pamětníci hovoří, že například do Lesního divadla v Mlýnech pravidelně chodilo až 1000 lidí! V přírodních divadlech se hrály skutečně renomované kusy od renomovaných autorů; jezdila sem hrát ta nejlepší profesionální divadla, která zpravidla ve spolupráci s místními ochotníky uváděla velmi výpravné hry, přičemž dominantním žánrem byla opereta.

 

Od zahajovacího představení 19. července 2003 až do dnešního dne se v divadle uskutečnily desítky představení, na něž se přišlo podívat už několik tisíc diváků ze všech koutů republiky; průměrná návštěvnost se pohybuje mezi 60 a 70; nejvíce zvědaví byli samozřejmě na slavnostní zahajovací představení, kdy se jich sešlo přes 500! V současné době se počet představení za sezónu stabilizoval na 10 až 12.

Současný repertoár Lesního divadla tvoří především klasické komedie, pohádky pro děti a různé hudební pořady; divadlo slouží především pro chvíle pohodové zábavy a příjemného oddychu v krásném lesním prostředí.

 

 

 

 

Zdroj:

http://www.obec-kytlice.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=7877&id_u=1010&p1=2375

 

Zdroj foto:

http://www.panoramio.com/user/5847230?with_photo_id=52199175

 

 

PROVOZNÍ DOBA:

Nonstop

 

CENA:

 

Zdarma

PŘÍSTUPNOST:

Do Lesního divadla se dostanete buď od České Kamenice; projedete Mlýny a před Kytlicemi najdete odbočku do LDM vlevo. Je tam upoutávková a informační cedule a směrovka. Pojedete-li z druhé strany (tj. směrem od Nového Boru), projedete Kytlice, zahnete směrem na Českou Kamenici a hned za Kytlicemi je výše uvedená odbočka do LDM; tentokrát je samozřejmě odbočka doprava.

TEL:

 

EMAIL:

 

ADRESA:

Kytlice - Mlýny

 

GPS: 50° 48' 8.0856" N, 14° 25' 5.9196" E

 

Zážitky léto > výlety a turistika > Divadlo Mlýny

52298648.jpg

52298648.jpg

bottom of page