top of page

Neumannův mlýn

Ottendorf

Bývalý mlýn na dřevo a dřevovinu pro výrobu papíru leží v údolí řeky Křinice. Dochoval se v původním stavu, je v něm muzeum dějin vorařství a života lesních dělníků. Mlýn je od roku 1961 technickou památkou. Z Bad Schandau k mlýnu vede naučná stezka (tzv. Vorařská stezka - „Flößersteig“).

Mlýn je nyní využíván jako hostinec a pension. Je ideálním výchozím bodem pro pěší, cyklistické i horolezecké túry a zároveň zastávkou na tzv. Malířské stezce v oblasti „Zadního Saského Švýcarska". Hostinské pokoje a turistická půdní nocležna vdechnou atmosféru idylické horské chaty.

Přímo před domem autobusová zastávka linky 241, regionální kuchyně, speciality z domácí hliněné pece a předzahrádka s ohništěm přímo pod skálou.

 

 

 

Zdroj:

http://www.branadocech.cz/cz/901876.ottendorf-neumannmuhle/

 

 

Zdroj foto:

http://foto.mapy.cz/autor-46153912118-Ales-Jecmen

 

PROVOZNÍ DOBA:

 

květen – říjen 10:00 - 18:00, v zimě jen pro ohlášené skupiny.

 

 


 

CENA:

Dospělý 2 Eur

Dítě 0, 50 Eur

 

 

PŘÍSTUPNOST:

Uprostřed Národního parku Saské Švýcarsko, obklopen bizarními pískovcovými skalami, na břehu čisté horské říčky Křinice, tam naleznete mlýn Neumannmühle. Je ideálním výchozím bodem pro pěší, cyklistické i horolezecké túry a zároveň zastávkou na tzv. Malířské stezce v oblasti „Zadního Saského Švýcarska". Hostinské pokoje a turistická půdní nocležna vdechnou atmosféru idylické horské chaty.

 

Příjezd autobusem nebo vlakem

Z Děčína - hlavního nádraží nebo ze Sebnitz osobním vlakem do Bad Schandau. Před nádražím Bad Schandau přestup na autobus č. 241 ve směru Hinterhermsdorf (zastávka Neumannmühle)

Pěšky
varianta 1 (asi 5.5 km)

Z nádraží Bad Schandau se přívozem přeplavíte do města a zde od přístavního můstku pokračujete asi 500 m podle ukazatele ke konečné stanici historické tramvaje Kirnitzschtalbahn. Tramvají podniknete asi 8 km dlouhou jízdu romantickým údolím říčky Křinice až do opačné konečné stanice "Lichtenhainer Wasserfall". K mlýnu Neumannmühle vám zbývá posledních 5 km pěší chůze podél Křinice po vorařské stezce „Flößersteig“.

varianta 2 (asi 15 km – půldenní výlet)

Ze Hřenska dojdete pěšky nebo z vlaku vystoupíte až v hraniční obci Schmilka. (Vystupujete-li z vlaku, přeplavíte se přívozem do obce). Odsud se pěšky vydáte k vrchu Großer Winterberg, dále sledujte směrové značení k bývalé hájovně „Zeughaus“ a odtud až k Neumannmühle.

 

 

TEL: +49 359 7450565

 

EMAIL:

ADRESA:

Kirnitzschtalstraße 4-5, 01855 Ottendorf

 

GPS:50° 54' 54.8532" N, 14° 26' 33.054" E

 

Zážitky léto > výlety a turistika > Neumannův mlýn

bottom of page