top of page

Natur - und Wildpark Waschleithe (Tierpark Waschleithe)

Washleithe
 

 

 

 

 

 

 

Washleithe je maličká západosaská vesnička ležící asi 40 km jižně od Chemnitzu (bývalý Karl-Marx-Stadt), tak uprostřed mezi Aue a Annaberg-Buchholzem. Nejlepší cesta je z jednoho z těchto dvou měst a v Raschau (poblíž Schwarzenbergu) odbočit k severu směr Zwönitz a Chemnitz. Do Waschleithe je to asi 6 km po maličké silničce.Tierpark leží na samém konci obce u parkoviště č. 3, hned vedle hlavní silnice.
      Jak název napovídá, jde spíše o přírodní park, jehož obyvateli jsou především místní zvířata. Areál je okraji lesa v malebném prostředí. Hned za vstupem je venkovní akvárium s okrasnými rybami, bohužel však je sklo neustále orosené a tak není nic vidět. Dále se podél výběhů různých divokých koz dostáváme k nutriím a nové expozici vyder. Okolo klecí sov, bažantů apod. se cesta stáčí do lesa, kde ji z obou stran lemují výběhy jelenů a divokých prasat. Po pravé straně je potůček, vněmž jsou v´neuvěřitelném množství chováni líni. Dále stezka stoupá do kopce k rozlehlému výběhu daňků s vyhlídkou. Je jich tu nesčetněhlavé stádo. Dále je obdobně obrovský výběh skotského skotu náhorního, jeleni, osli, domácí zvířata a maličký pavilon makaků.
      Většina zařízení je naprosto prostá a tak celkem zapadá do prostředí. Moderní jsou expozice vyder a divokých koček, ovšem obě jsou naprosto nevkusně a necitlivě opatřeny obrovskými svítivě stříbrnými (nerezovými nebo titanzikovými) plechy, což je doslova jako pěst na oko a naprosto to hyzdí jinak krásné výběhy. V parku je umístěna panoramatická kamera, která zprostředkovává video pro internetové stránky a u některých expozic (např. vydry) jsou rozmístěny kamery, které zajišťují přenos do jakéhosi multimediálního sálu.
      Není to sice žádná ZOO s tygry, slony a podobně exotickou faunou, ovšem zvířata, která tu jsou se sem bezvadně hodí. Park je skutečně zajímavou záležitostí, kterou stojí za to vidět.

 

 

 

 
 

 

 

 

Zdroj:

http://www.tierpark-waschleithe.de

PROVOZNÍ DOBA:

 

Celoročně od 9:00 do západu slunce

 

 

 

CENA:

 

Dospělý 3 Euro

Dítě 1,5 Euro

PŘÍSTUPNOST:


Vedle parku je dostatek parkovacích míst. Je možné parkovat i v přilehlé vesnici.

 

TEL:

(03774) 15320

EMAIL:

kontakt@beierfeld.de

 

 

 

 

 

ADRESA:

August-Bebel-Straße 7908344 Grünhain-Beierfeld

 
 

 

GPS:

50.5664322N, 12.8347142E

 

 

 

Zážitky léto > Výlety a turistika > Natur und Wildpark Waschleithe

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

Tierpark

bottom of page