top of page

Vyhlídka Belvedér

Labská stráň

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhlídka Belvedér je upravená skalní terasa s pěknou vyhlídkou do údolí řeky Labe. Vyhlídková terasa se nalézá asi 130 m vysoko nad řekou Labe u obce Labská Stráň asi 3 km jižně od Hřenska v okrese Děčín. V blízkosti terasy s vyhlídkou se nalézá bývalý hostinec, dnes penzion Belvedér.

Na přelomu 18. století zde byla vybudována vlastníky nedalekého zámku v Bynovci sala terrena s dodnes dochovaným erbem zakladatelů - pánů z Clary-Aldringen a zároveň byla upravena vyhlídková terasa. Na terase se v té době pořádaly oblíbené hudební produkce. Se zámkem v Bynovci je vyhlídková terasa spojena od 19. století 4 km dlouhou kočárovou cestou po které dnes prochází červená turistická značka.

 

Zdroj foto: http://foto.mapy.cz/autor-46170865193-PaSt1978

 

NÁROČNOST:

  • Přístup pro pěší turisty je možný po červené turistické značce vedoucí v délce cca 15 km z Hřenska do Děčína.

  • Motoristé mohou přijet až téměř k vyhlídce na parkoviště u penzionu Belvedér po silnici vedoucí z Hřenska přes Janov a Arnoltice.

  • Další možný přístup pro pěší je od přívozu v Dolním Žlebu. Přímo proti výstupu od přívozu přes silnici vede stezka, která po chvíli přejde v sice turisticky neznačenou, ale poměrně dobře zachovanou kdysi vybudovanou kamennou cestu.

  • Z Belvederu dolů do labského údolí vedou také schody. Přístup k nim je pod restaurací vyznačen.

 

GPS:

50.8495664N, 14.2215731E

 

Belvedér.jpg

Belvedér.jpg

Belvedér.jpg

Belvedér.jpg

Belvedér.jpg

Belvedér.jpg

bottom of page