top of page

Zámek Weesenstein

Müglitztal

 

 

Do Německa nemají čeští občané moc daleko a jestliže vás zajímají historické památky, nadchnou vás i německé skvosty. Mezi parádní kousky historických objektů v Německu patří zámek Weesenstein. Pokud se na něho podíváte, může vám trošku připomenout náš Český Krumlov. Zámek má za sebou bohatou historii, kterou doprovázelo mnoho přestaveb a architektonických úprav.

Ve 13. století byste na místě dnešního zámku našli tvrz, posléze rytířský hrad, renesanční zámek, rezidenci v barokním stylu a konečně královský zámek. Znalci tady mohou objevit spojení všech stavebních stylů, kde se něco zachovalo v proměnách času. Hlavním tahounem pro turisty nejsou jenom zámky různých stavebních slohů, ale koňské jízdárny, barokní sál nebo neodolatelný zámecký park. Prohlídky probíhají samostatně.

Zámek a přilehlá obec jsou na turisty perfektně připraveny. Dopřejte si chutné občerstvení a nevynechte ani návštěvu zámeckého pivovaru Schlossbrauerei, který najdete na posledním zámeckém nádvoří. Na přání se můžete nechat pohostit i v zámeckých sálech ve slavnostní dekoraci. Pro labužníky doporučujeme Královskou zámeckou restauraci, kde se připravují nejrůznější pochoutky. Vyhlášené je krůtí stehno na pivě nebo weesensteinské smažené žebírko. Kromě restaurace je zde rustikální zámecká kuchyně, kde se podíváte nejen na přípravu jídel, ale i na různé historické nádobí a přístroje k vaření. Mají zde otevřeno denně kromě pondělků a úterků. Pokud zůstaneme u občerstvení, nelze zapomenout na Zámeckou kavárnu s místem pro cca třicet lidí. Mají zavřeno ve středu a ve čtvrtek.

Areál je přístupný zdarma, vstupné zaplatíte jenom na prohlídku zámku. Zámek vám může připadat tak trochu zmatečně postavený, přece jenom mít konírny v pátém patře a sklepy o jedno patro níže, to se jen tak nevidí. Je to tím, že stavba se rozrůstala od shora dolů.

A v Mnišské chodbě si dejte pozor, protože tady straší zbloudilý duch jednoho z dřívějších pánů. Po interiérech se vypravte na procházku zámeckým parkem.

 

 

Zdroj:

http://weesenstein.cz/

 

 

Zdroj foto: 

http://foto.mapy.cz/autor-46151461188-milahera

http://foto.mapy.cz/autor-46143116588-MichalFryc

 

 

 

 

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

Weesenstein.jpeg

PROVOZNÍ DOBA:

 

Leden

soboty, neděle, svátky: 10 – 17 hodin

Únor, březen, listopad, prosinec

úterý – neděle + svátky: 10 – 17 hodin

Duben až říjen

denně: 9 – 18 hodin

zavřeno: 24. prosince

Při návštěvě je k dispozici audioguide v českém jazyce a speciální audioguide pro děti.

CENA:

Dospělý 6 Eur

Snížené 3 Eur

Dítě do 6 let zdarma

2 Dospělý a max. 4 děti 14 Eur

1 Dospělý a max. 2 děti 8 Eur

Audioprůvodce 2 Eur

PŘÍSTUPNOST:

Auto: Ze směru Ústí nad Labem/Teplice pojedete po D8, poté k A17 a k dálničnímu výjezdu Pirna – Dohna – Radeberg. Za výjezdem se dejte na pravou stranu po B172 směrem na Altenberg.Z Děčína se dostaňte do Hřenska. Odkud pojedete na Pirnu po B 172. Následně v Heidenau odbočíte na Altenberg.

Vlak: Nejbližší železniční zastávka od zámku Weesenstein je na trati Heidenau – Altenberg, cca půl kilometru na sever od zámku. Čeká vás příjemná cesta, která je vhodná i pro cyklisty. V Heidenau lze přestoupit na linku S1 drážďanské železniční rychlodráhy. V Bad Schandau můžete uskutečnit přestup na mezinárodní osobní vlaky do nebo z Děčína.

 

 

 

TEL:0049 03527 62629

 

EMAIL:Weesenstein@schloesserland-sachsen.de

 

 

ADRESA:

Zámek Weesenstein, Am Schlossberg 1, 01809 Müglitztal, Německo

GPS: 50.9333517N, 13.8615933E

 

 

 

Zážitky léto > Výlety a turistika > Zámek Weesenstein

bottom of page