top of page
PROVOZNÍ DOBA:

Hlavní sezóna (květen - srpen)8.00 - 19.00

Vedlejší sezóna (září - říjen,březen - duben)8.00 - 18.00

Zimní sezóna (listopad - únor)8.00 - 16.00

 

 

 

CENA:

Hlavní sezóna (květen – srpen)

  • dospělí Kč 100,--

  • děti (3 - 15 let) Kč 60,--

  • důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 60,--

Vedlejší sezóna (září – říjen, březen – duben)

  • dospělí Kč 80,--

  • děti (3 – 15 let) Kč 50,--

  • důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 50,--

Zimní sezóna (listopad – únor)

  • dospělí Kč 70,--

  • děti (3 - 15 let) Kč 40,--

  • důchodci (starobní), studenti (do 26 let) Kč 40,--

Parkovné

  • jednotná cena Kč 20,--/auto/den (parkoviště je placené po celou otevírací dobu zoo, platí se na recepci zoo)

PŘÍSTUPNOST:

viz mapa...

 

 

TEL:
+ 420 412 531 164

 

EMAIL:

info(@) zoodecin.cz

 

 

ADRESA:

Žižkova 1286/15405 02 Děčín IV Česká republika

 

GPS:

50.8511236N, 14.3953008E

Zoo Děčín

Děčín

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V současné době zaujímá děčínská zoo plochu 6 ha. Chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. Třebaže se od svého vzniku významně rozšířila, patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v republice. Zoo je zapojena v patnácti programech EEP (Evropské záchovné programy) je členem UCSZ (Unie českých a slovenských zoologických zahrad), IZE (Mezinárodní asociace zoo-pedagogů), WAZA (Světová asociace zoo a akvárií), EAZA (Evropská asociace zoo a akvárií), ISIS (International Species Information System) a také FFI  (Fauna & Flora International).

Příjemné prostředí lesoparku je ideálním místem pro rodinný výlet. Právě na tuto cílovou skupinu se děčínská zoo v poslední době zaměřuje nejvíce. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, ale také netradiční hry pro děti i dospělé. Na první pohled si vás jistě získají mohutní medvědi grizzly v dokonalém přírodním výběhu a svou impozantností určitě zapůsobí i pár taninů indických. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat. Na své si v Zoo Děčín přijdou i milovníci ptactva - drobní a pestře zbarvení pěvci Indonésie vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Nejsou to jediní obyvatelé tohoto pavilonu, dělí se o něj se vzácnými velkými papoušky kakadu nebo se zoborožci vrásčitými.Další obyvatelé děčínské zoo: babirusa celebeská, levhart mandžuský, medvěd malajský, kočka rybářská, jeřáb mandžuský, kabar pižmový, kozorožec kavkazský, ara vojenský, vlk hřivnatý, norek evropský, mravenečník velký, prase visajanské, veverka Prévostova… 

Zoo Děčín je rájem pro děti. K vydovádění zde mají velký dětský areál s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou a horolezeckou stěnou. Velkou zábavu si užijí také v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zoo zdobí spousta interaktivních zařízení, díky nimž mohou zoo vnímat všemi smysly. K dispozici je i několik naučných stezek. Nově je to Ptačí stezka, která hravou formou mapuje ptačí říši našich lesů, luk a polí.Pro školní kolektivy má Zoo Děčín v nabídce několik interaktivních výukových programů. V místní ZooŠkole najdou zábavu i poučení jak žáci základních a středních škol, tak předškoláci nebo klienti ústavů sociální péče. V jednotlivých programech děti pracují se živými zvířaty, spoustou přírodnin i zvukovými nahrávkami.  

Rajské ostrovy

Bonusem pro každého návštěvníka je od roku 2006 Expozice Rajské ostrovy. Po předložení vstupenky ze zoo je totiž možné se na plavbu po Rajských ostrovech vydat zcela zdarma. Pro veřejnost byly Rajské ostrovy slavnostně otevřeny 17. října 2006.Expozice vznikla na místě bývalé Noční zoo Sulawesi v centru města na Teplické ulici. Příchozí se zde setkají s mnoha exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji. Z původních dvou místností se expozice rozrostla do mnohem větších rozměrů. Vystoupala do čtyř pater a návštěvníkům nabízí unikátní pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. Poznáte zde faunu i flóru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští či mangrovových pobřeží. Čekají na vás zvířata jako... klaun očkatý, perutýn ohnivý, krevety, lezci, varan mangrovový, želva černavá, agama vodní, strašilky, leguán kubánský, krajta mřížkovaná,… a spousty dalších!Po více než třicetileté nucené přestávce tak může Zoo Děčín návštěvníkům opět ukázat různé druhy bezobratlých, ryb a plazů. Úplnou novinkou je tzv. ZooKlub - klubová místnost se stylizovaným nábytkem, která slouží pro setkávání milovníků přírody i cestování, pořádání besed, výstav i výukových programů.

Při stavbě expozic jsme se snažili co nejvíce napodobit přirozené prostředí živočichů. Umělé skály v celé expozici jsou dílem zkušeného teraristy a chovatele Ing. Jiřího Gábriše. Zakladatelem akvárií je brněnský akvarista Ing. Jiří Berka. Nástěnné kresby, které provázejí návštěvníky od úvodního patra expozice, jsou dílem akademické malířky a výtvarnice animovaných filmů Šárky Zikové, která je známá například díky pohádkovým večerníčkům o kocouru Damiánovi. Celá expozice je věnovaná památce Dr. Vladimíra Štilla († 2003), protože právě on byl ten, díky němuž se v děčínské zoo začali vystavovat bezobratlí, ryby, obojživelníci a plazi.

 

Zdroj:http://www.zoodecin.cz/

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

zoo_decin_

bottom of page